Obec Kamýk nad Vltavou

obec s historií

Kola pro Afriku

deticky

V pondělí 24. listopadu se v gambijském Gunjuru uskutečnilo slavnostní předání dalších 855 kol od českých dárců gambijským školákům. Touto slavnostní událostí, které se kromě představitelů desítky obdarovaných škol, zúčastnila i gambijská média a zástupci ministerstva, vyvrcholila měsíční mise našich kolegů v Gambii. Vyvrcholila jí také naše společná práce za posledních několik měsíců - kola, která po dlouhé cestě doputovala až do Afriky, začala svou cestu možná právě u vás. Nebo jste to byli právě vy, kdo cestě kola od českého dárce až ke gambijské rodině napomohl :-)
Projekt Kola pro Afriku je čím dál populárnější, máme to štěstí, že se nám sami hlásí nejen individuální dárci, ale i organizátoři sbírek a benefičních aktivit. Je moc hezké vidět, že je mezi lidmi stále hodně těch, kteří jsou schopni a hlavně ochotni pomoci jiným. Podle slov našich kolegů, kteří teď kola v Gambii kola dětem předávali - za ty rozzářené oči a hezké úsměvy to stojí :-) Velký podíl na přepravě kol z Čech až do Gambie měly tentokrát opět české děti - transport kol se podařilo uhradit díky dvěma benefičním aktivitám - Běhu pro Gambii v Kroměříži a velmi populárním Sněhulákům pro Afriku, k jejichž dalšímu ročníku se můžete připojit i vy.
Zatím nemáme k dispozici fotografie všech dětí, které kola dostaly tentokrát, v příloze tedy posílám alespoň pár záběrů ze slavnostní předávky, z kurzu pro mechaniky a cest po Gambii.
Více informací o předávce i celé misi najdete na našich stránkách i FB

Děkujeme vám tímto velmi za všechno, co jsme společně pro náš projekt doposud udělali. Pevně věříme, že se nám bude dařit "roztáčet kola dál" :-)