image007

18. a 19.6. si absolventi A3V vyjeli na dvoudení výlet do Jižních Čech, bylo to poslední téma učebního semestru. A bylo to opravdu pěkné a poučné. Jelo nás 17, bohužel někteří na poslední chvíli odřekli, ale dobře jim tak, mají čeho litovat. Navštívili jsme zámek a klášter v Bechyni, potom malebné vesničky kolem Soběslavi s krásnou lidovou architekturou. Odpoledne zámek v Jindřichově Hradci a v podvečer krásný zámeček Červená Lhota i přes únavu nejen z horka jsme v dobré náladě dorazili do Destné, kde jsme měli v restauraci ,,u Mocnáře" dobrou večeři. Potom do Chvalkova, kde má náš pan profesor krásnou myslivnu, tady jsme se připravili na noc a při tom jsme zavzpomínali na mladá léta, kdy nám k přikrytí stačila obloha, tady to bylo podobné. Skončili jsme u táboráku opékáním vuřtů, vyprávěli vtipy a i jsme si zapěli nějakou tu starou trampskou písníčku. Druhý den jsme jeli na zříceninu hradu Choustník. To bylo něco 500m, ale takovej kopec, můj obdiv patří Míle P., která ač o berlích s námi všechny ty peripetie absolvovala. Odsud jsme jeli do Chýnovských jeskyni, tady bohužel já a Míla jsme to vzdali, protože 440 schodů bychom asi nedali. Odsud zpět do Chýnova, navštívit dům sochaře a architekta Bílka, kde je stálá výstava jeho prací. Oběd a pomalu zpět domů, kde jsme se zastavili na Křečovické tvrzi. Patří sice soukromníkům, ale pan profesor zapůsobil svým šarmem a přijali nás. Průvodkyní nám byla mladá dáma, která toho věděla opravdu mnoho a zajímavě vyprávěla. Tvrz vypadá z venčí docela pěkně, ale uvnitř je potřeba ještě moc a moc práce a hlavně peněz. Domů jsme jeli spokojeni, nikdo neremcal a všem se výlet líbil.

Zdena Chobotská

ACLS