Obec Kamýk nad Vltavou

obec s historií

logoEU MMR

Projekt
„Komunitní centrum v Kamýku nad Vltavou“
je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt řeší vybudování Komunitního centra v obci Kamýk nad Vltavou. Jedná se o projekt zaměřený na vznik veřejného víceúčelového zařízení, ve kterém se budou setkávat členové komunity za účelem realizace sociálních, kulturních, vzdělávacích a rekreačních aktivit s cílem zlepšit sociální situaci jednotlivců i komunit.

Cíle projektu:

V obci Kamýk nad Vltavou zcela chybí prostory, kde by se mohly scházet místní komunity, ať se jedná o rodiče s dětmi, mládež, osoby hendikepované nebo případně seniory.
Členové sociálně vyloučené skupiny nebo ti, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením, dále zdravotně postižení a staří lidé mají tendenci zůstávat v izolaci svých domovů, která je vede k pasivitě, může prohlubovat sociální vyloučení, resp. ohrožení sociálním vyloučením. Toto vyloučení vede k nevhodnému řešení problémů, které např. v rodinách s dětmi spouští řetězovou reakci, kdy sociální vyloučení rodičů vede k sociálnímu vyloučení dětí.
Problém, který má realizace projektu vyřešit, je, aby u cílové skupiny osob nedocházelo k exkluzi, ba naopak, aby se cílové skupiny začleňovaly do společnosti a nepropadaly sociálnímu vyloučení. Práce s cílovou skupinou má tomuto problému předcházet. Prioritou předkládaného projektu je integrace cílových skupin projektu mezi osoby ostatní, mezi místní komunitu, spolky a sdružení. Cílem je, aby se KC stalo místem prohlubování mezigeneračních a místních vztahů mezi lidmi.

Výsledky projektu:

Díky realizaci projektu dojde ke snížení nerovností pro osoby z cílové skupiny, cílová skupina získá lepší přístup k sociálním, rekreačním, vzdělávacím a kulturním službám. V době udržitelnosti bude zajištěno poskytování registrovaných sociálních služeb, kdy sociální pracovníci budou mít šanci dlouhodobě pracovat s cílovou skupinou. Zejména dlouhodobá práce je důležitým hlediskem úspěchu při práci s osobami sociálně vyloučenými, osobami sociálním vyloučením ohroženými. Cílovou skupinou jsou také osoby se zdravotním postižením. Také tito lidé získají lepší přístup k uvedeným službám.

 

Aktuality

  

Stále platí karanténa. Dodržujte prosím všechna hygienická nařízení a doporučení včetně nošení roušek a rozestupů! 


 

Od středy 15.4. se vaří ve školní kuchyni základní školy s výdejem obědů do nosičů bočním vchodem. Pokud máte zájem o oběd, kontaktujte školní jídelnu 720 106 046.      

 


 

 

Mateřská škola je otevřena od čtvrtka 14. května 2020.

 


 

Od středy 29.4. je znovu otevřena obecní knihovna v mateřské škole. Internet zdarma k dispozici.       

 


 

Kamýcký bazárek je znovu otevřený každou sobotu od 16.5. Přijít můžete do zadního traktu kulturního domu od 10 do 11 hodin.

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Sklad dezinfekčních prostředků na ruce, předměty a roušky je v kulturním domě otevřen v pondělí od 19 do 20 hodin.  

 

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

Obecní úřad je pro veřejnost otevřen opět celý pracovný týden, včetně stavebního úřadu a CZECHPOINTU.

 

 

 

Rekreační přístav Kamýk nad Vltavou

Rekreační přístav Kamýk nad Vltavou

Rekreační přístav KamýknadVltavou Urbanisticko-dispozičně technická studie přístavní infrastruktury v obciKamýk nad Vltavou.

Masopust

Masopust

Masopust První masopustní průvod.         

Vodovod a kanalizace k penzionu Kamejk

Vodovod a kanalizace k penzionu Kamejk

Akce “Vodovod a kanalizace k penzionu Kamejk” v celkovém rozpočtu přes 3 miliony korun je finančně podpořena dotací z rozpočtu...

A3V na doudenním výletě

A3V na doudenním výletě

18. a 19.6. si absolventi A3V vyjeli na dvoudení výlet do Jižních Čech, bylo to poslední téma učebního semestru. A...

Soutěž v pečení cukroví

Soutěž v pečení cukroví

Výsledky soutěže v pečení cukroví, která se uskutečnila 21.12.2019: 1. místo: Postawová Miloslava 2. místo (dělené): Šlahorová Milena, Němcová Eliška...

Vor na Vltavě

Vor na Vltavě

Vor na Vltavě Obrázky z projíždky na voru na Vltavě, postaveného bez jediného hřebíku.

 • Rekreační přístav Kamýk nad Vltavou

  Rekreační přístav...

  15. 3. 2020 12:58
 • Masopust

  Masopust

  7. 3. 2020 6:20
 • Vodovod a kanalizace k penzionu Kamejk

  Vodovod a...

  22. 10. 2019 8:59
 • A3V na doudenním výletě

  A3V na doudenním...

  24. 6. 2019 10:07
 • Soutěž v pečení cukroví

  Soutěž v pečení...

  30. 12. 2018 6:14
 • Vor na Vltavě

  Vor na Vltavě

  1. 8. 2018 6:00
ACLS